Fizjoterapia

Fizjoterapia – znana od stuleci

Fizjoterapia to zespół metod leczniczych wykorzystujących reaktywność organizmu na bodźce zewnętrzne. Już Konfucjusz zauważył w IV w p.n.e., że ułożenie organizmu wpływa na skuteczność jego leczenia. Podobne spostrzeżenia widać także w starohinduskiej jodze, która miała zwiększać wydolność organizmu. Zaś grecki lekarz Hipokrates zalecał gimnastykę obok zdrowej diety i codziennej higieny. Fizjoterapia- czyli leczenie poprzez ruch.

Kompleksowa pomoc fizjoterapeutów

W Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso fizjoterapia jest zawsze poparta specjalistyczną konsultacją, by dbać o komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Stosujemy tylko sprawdzone i skuteczne metody. Terapeuci zajmujący się fizjoterapią zajmują się leczeniem i nadzorują prawidłowe leczenie Pacjenta, z zaburzeniami mięśniowo- szkieletowymi, nerwowo- mięśniowymi i oddechowymi, zgodnie z posiadanymi dodatkowymi kwalifikacjami podyplomowymi. Wykorzystując swoją wiedzę z fizjoterapii stosują: ruch, masaż, mobilizacje, manipulacje, oraz różne oddziaływania fizjoterapii.

Prowadzimy fizjoterapię niemowląt, dzieci, młodzieży oraz pomagamy osobom dorosłym i starszym. Naszymi Pacjentami są także sportowcy.

Dzięki nam mogą Państwo zmniejszyć wady postawy, wyzbyć się bólów i dysfunkcji kręgosłupa, głowy, obręczy barkowej i kończyn górnych, miednicy i kończyn dolnych. Korygujemy skoliozy różnego pochodzenia, oraz prowadzimy fizjoterapię powikłań po zabiegach operacyjnych.

Zajmujemy się fizjoterapią pacjentów neurologicznych po udarach mózgu, urazach czaszkowo – mózgowych, urazach wielonarządowych, z chorobą Parkinsona, stwardnieniem zanikowym bocznym, stwardnieniem rozsianym czy zaburzeniami koordynacji nerwowo- mięśniowej.

W ramach fizjoterapii zajmujemy się także fizykoterapią. Dysponujemy specjalistyczną aparaturą do laseroterapii, jonofrezy, ultradźwięków, prądów diadynamicznych i magnetoterapii.

Zapraszamy do zapoznania się ze specjalistami fizjoterapeutami w naszej placówce w Szczecinie.