Kręgarz

Kręgarz profesja znana od wieków

Techniki kręgarskie znane są od stuleci. Początkowo były stosowane przez osoby zajmujące się medycyną ludową, a wiedzę przekazywano z pokolenia na pokolenie. Nieumiejętna dbałość o kręgosłup mogła kończyć się urazami i powikłaniami.

Przełom nastąpił w XIX wieku, kiedy powstały dwie uczelnie wyższe zajmujące się tą dziedziną. W dzisiejszych czasach kręgarstwo pod wpływem dużych zmian w medycynie i zweryfikowaniu wiedzy kręgarzy, stosowane jest jako chiropraktyka lub cząstka terapii manualnej. Potwierdzono, że jest to w niektórych przypadkach bardzo dobra droga do odzyskania przez pacjenta pełnej sprawności.

Kręgarze w Werakso

Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso w Szczecinie to kręgarstwo poparte faktyczną wiedzą medyczną. Zawsze kierujemy się dobrem pacjenta i i bierzemy pod uwagę wszelkie wskazania i przeciwwskazania do wykonania nastawień kręgosłupa. Zabiegi kręgarstwa wykonywane są pod nadzorem doświadczonego fizjoterapeuty.

Dodatkowo mogą Państwo uzupełnić wykonywane przez nas zabiegi o gimnastykę korekcyjną, wszelkiego typu terapie manualne, masaże lecznicze, a także fizykoterapię pod postacią laseroterapii, jonofrezy, ultradźwięków, prądów diadynamicznych i magnetoterapii.