27 lipca 2017

Masaż pomocny przy zwalczaniu celulitu

Pomarańczowa skórka zwana inaczej celulitem dotyka większości kobiet i nie jest przez nie w pełni akceptowany. To defekt kosmetyczny, który dotyka 95 % kobiet. Głównie pojawia się on w okolicach brzucha, pośladków i ud. Występowanie celulitu zależne jest od skłonności genetycznych (najczęściej spotyka on kobiety rasy białej) zaburzeń układu dokrewnego, noszenia uciskowej bielizny oraz od diety bogatej w sól i tłuszcze nasycone.

Celulit powstaje w kilku etapach. Pierwszy z nich jest niewidoczny dla oka i polega na nadmiernym gromadzeniu się płynów wokół komórek tłuszczowych. Później dochodzi do obrzęku i zaburzeń mikrokrążenia w wyniku czego adipocyty ulegają powiększeniu i uciskają na sąsiadujące naczynia. Wokół naczyń krwionośnych i komórek tłuszczowych powstaje tkanka, która powoduje powstawanie mniej lub bardziej widocznych guzków.

Masaż antycelulitowy jest wskazany dla pań w każdym wieku i ma on na celu zarówno zapobieganie celulitowi, jak i jego redukcję. Przeciwwskazania do tego masażu to: ciąża, choroby serca, niewydolność krążenia, rozrusznik serca, nadciśnienie, żylaki, choroba nowotworowa, zaburzenia pracy nerek, nadczynność tarczycy, laktacja oraz miesiączka.

Zabieg ten może być przeprowadzany w gabinecie masażu lub Spa, a można go wykonać również samodzielnie. Masaż ten powinien być wykonany z użyciem preparatu ułatwiającego poślizg. W kosmetyce spotkać można bardzo często preparaty przeznaczone do pielęgnacji okolic dotkniętych celulitem. Zawierają one takie składniki jak: witamina  A oraz E, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, kofeina, teaina, L-karnityna, wyciąg z guarany, zielonej herbaty, alg morskich, skrzypu, rozmarynu, czy też grejpfruta. Podczas masażu wszelkie ruchy powinny być wykonywane w kierunku serca. Na początku powinno zacząć się od głaskania, a następnie przejść do rozcierania i później ugniatania. Masażowi zostają poddane uda, brzuch oraz pośladki. Do masażu antycelulitowego można stosować olejki eteryczne, które pobudzają mikrokrążenie skórne i sprzyjają usuwaniu obrzęków.

Każdego dnia w którym wykonywany został zabieg powinno się w wypić przynajmniej 2 litry wody niegazowanej. Najlepsze efekty można uzyskać systematycznie korzystając z masażu antycelulitowego.